Pages

Friday, February 22, 2008

linii.....


Am fost tot timpul intrigat de acest ocultism al ghicitului. ....in palma ...in cafea...in aproape orice.
Surprinderea mea vine din faptul ca oamenii inclina sa creada mai degraba aceste lucruri decat logica si ratiunea.

Thursday, February 21, 2008

Wednesday, February 20, 2008

scara..





















Pas cu pas, treapta cu treapta urcam...urcam...urcam..

Tuesday, February 19, 2008

golgota



Se spune fiecare dintre noi avem un deal de urcat. Si o cruce de carat. Si cei care ajung in varful dealului, vor fi iertati.

Monday, February 18, 2008

veleitati pierdute....


Aud destul de des exprimari de genul 'candva cantam bine la pian' sau 'intr-o vreme vorbeam fluent franceza'.
Oare de ce nu avem grija de aceste lucruri?

Friday, February 15, 2008

Thursday, February 14, 2008

Wednesday, February 13, 2008

Friday, February 8, 2008

bunica mea






senini?....simpli?....resemnati?.....

Thursday, February 7, 2008

paharul...



In orice, se zice, exista o jumatate plina si una goala.
Cat de mult depinde oare de noi, ce jumatate vedem.....

Wednesday, February 6, 2008

completare



In completarea unui comentariu la fotografia din 24 Ianuarie.
Pentru a nu se crede ca barbatii se limiteaza la un singur lucru.....

Tuesday, February 5, 2008

in asteptare...



Nu stiu cum sa abordez inspiratia....
Sa o astept... sau sa o caut....

Monday, February 4, 2008

credinta..



In centrul universului... In tot...si in toate...
Oare?

Friday, February 1, 2008

padure...



who is afraid of big bad wolf...